טופו - עולם ומלואו

הסויה היא קטנייה בעלת מגע קסם. מחלב סויה יוצרים את הטופו, וטופו הוא חומר גלם ללא גבולות. במראהו הוא דומה לגבינה, אך טעמו ניטרלי לחלוטין. הוא סופג טעמים בצורה מושלמת ובזכות זאת, ניתן לשלב אותו בכל ארוחה. 

אין סוף למאכלים שניתן להכין בשילוב טופו. הטופו עשוי מסויה והוא מככב בעיקר במטבח הצמחוני ובמטבח הטבעוני מאחר והוא משמש תחליף מצוין למוצרים מן החי.

ערכים תזונתיים:

הטופו מופלא בערכים שלו. הוא משמש כחלבון מלא המכיל את כל חומצות האמינו הדרושות לגוף והוא נספג טוב יותר בגוף מכל מקור חלבון אחר. הטופו עשיר בסידן, הרבה יותר מחלב פרה למשל. (סידן מחלב פרה נספג פחות טוב בגוף). ומחקרים רבים מקשרים בין תזונה עשירה בסויה לבין צפיפות עצם גבוהה יותר, ובהקלה בתופעות "גיל המעבר" אצל נשים. הסויה עשירה בברזל, בחומצה פולית, במגנזיום ובסיבים. 

שימושים נפוצים בטופו:

כאמרו, הטופו מקורו מהסויה השייכת למשפחת הקטניות. הטופו מגיע כקובייה, כפתיתים או כממרח והוא קל מאוד לעיבוד. טעמו וריחו הניטרלי סופג תבלינים וטעמים בצורה מושלמת ומרקמו משתנה ע"פ שיטת הבישול. את הטופו ניתן למצוא כחומר גלם בסיסי או כמוצר מוכן כמו חזה מתובל, שניצל סויה, גבינה צהובה, גלידות, מעדנים ועוד. 

מתכונים המשלבים טופו:

כאמור, הטופו עשוי להחליף בצורה מושלמת מוצרים מן החי והוא סופח טעמים משובח ולכן ניתן לשלב אותו בכל מתכון. 

מתכונים מצוינים עם טופו:

ממולאים, קציצות טופו, סלט עדשים וטופו, שניצל טופו, מוקפץ ירקות עם טופו, פשטידת תפוחי אדמה וטופו ועוד. 

אולי יעניין אותך גם